O FIRMIE


   Firma PC-TECH powstala w 1988 roku jako rzemieślniczy Zakład Elektroniczny. W roku 1991 nastąpiło przekształcenie w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. W początkowym okresie swojej działalności firma PC-TECH specjalizowała się w systemach CAD-CAM – oferowała systemy do projektowania obwodów drukowanych, oferując nowoczesną technologię dla firm polskiego przemysłu elektronicznego. W tym również okresie we współpracy z polskim przedstawicielstwem szwajcarskiej firmy WILD LEITZ opracowany został system sterowania ploterem frezującym z głowica tangencjalną formatu A0. Wraz z oprogramowaniem typu CAD pozwalało to na wykonywanie prototypów i krótkich serii płytek obwodów drukowanych metodą frezowania.


   Druga dziedziną, którą od początku swej działalności zajmowała się firma PC-TECH była instalacja sieci komputerowych. Oferowane były kompleksowe rozwiązania: okablowanie, urządzenia transmisyjne, komputery, karty sieciowe oraz sieciowe systemy operacyjne,


   W latach 1990-1996 firma zaangażowana była w przedsięwzięcia kompleksowej informatyzacji. W ramach tej działalności powstał system oprogramowania dla spółdzielni mieszkaniowych. Wdrożono system informatyczny dla Urzędu Antymonopolowego oraz system informatyczny dla Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, obejmujący centralną bazę danych dla centrali PFRON oraz oddziałów terenowych.


   W latach 1991-1992 opracowany i wdrożony został system informatyczny dla Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, obejmujący centralną bazę danych dla centrali PFRON oraz oddziałów terenowych. System umożliwił pełną komputeryzację PFRON. I w tym przypadku firma PC-TECH była również dostawcą rozwiązań transmisyjnych i sprzętowych oraz środowiska systemowego. We współpracy z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych PC-TECH opracował oprogramowanie wykorzystywane podczas lotów próbnych samolotów bojowych.


   W zakresie zastosowań przemysłowych opracowany został dla zakładów FOTON w Warszawie system komputerowy pomiarów fotometrycznych.


   W roku 1995 firma PC-TECH podpisała umowę partnerską z firmą OPTIMUS S.A. w zakresie projektowania i wykonawstwa sieci strukturalnych i wykonała instalacje w kompleksie budynków na terenie OPTIMUS S.A. w Warszawie


   W latach 1997- 2000 PC-TECH zaistniała jako podwykonawca firm Budokor S.A. i WARBUD S.A. w zakresie projektowania i wykonawstwa instalacji teletechnicznych.


   W roku 1997 staje się członkiem Europejskiego Stowarzyszenia EIBA w Brukseli zrzeszającego producentów, projektantów i wykonawców instalacji inteligentnych budynków w technologii EIB.


   Od roku 2000 firma PC-TECH zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem instalacji elektrycznych, teletechnicznych i teleinformatycznych.


   W roku 2001 PC-TECH wykonała dla Mazowieckiej Kasy Chorych (obecnie NFZ) zintegrowany system kontroli dostępu wraz systemem sygnalizacji włamania i systemem telewizji dozorowej a także sieć strukturalną wraz z dwiema serwerowniami.


   PC-TECH zaprojektowała i wykonała kilka instalacji w technologii EIB a ostatni projekt (rok 2005) obejmował system automatyki BAS/BMS modernizowanego budynku NBP w Warszawie.


   W roku 2006 PC-TECH zaprojektowała i wykonała instalację systemu Fotowoltaicznego na dachu i fasadzie budynku Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Instalacja o mocy 21 kW została uzgodniona ze STOEN i włączona do sieci odbiorczej budynku.Kontakt  |  Do Administratora  |  O Serwisie  |  Pomoc

copyright © 2007 PC-TECH Sp z o.o.